Degustace

Řízené degustace pořádáme v centru Mělníka ve spolupráci s restaurací Na hradbách (http://www.nahradbachmelnik.cz) v salónku pro 20 osob, v létě i v restaurační zahradě.

Formu a obsah občerstvení k degutaci řeší zákaznící individuálně s provozním restaurace. Je možné objednat například individuální talíře s degustačními sousty k jednotlivým vínům nebo prkénka se sýry a uzeninou.

Po uchutnávce je možné dále posedět a povečeřet.

Degustováno je obvykle 8 vín, zákazník platí běžnou maloobchodní cenu spotřebovaného vína a paušální poplatek 600 Kč, v případě výkladu v anglickém nebo německém jazyce 1000 Kč.

Cena jedné sady vína k degustaci je přibližně 1400 Kč, záleží na konkrétním složení sestavy.

Pro skupiny do 15 účastníků stačí jedna sada vín, nad 15 osob jsou pro degustaci potřeba sad dvě. Nespotřebované víno zůstáva k dospozici pro další konzumaci.

Degustace obsahuje úvodní vstup na téma historie mělnického vinařství, klimatických a půdních specifik zdejšího vinařství a pěstovaných odrůd.

Další část výkladu je věnována obecnému hodnocení vín – krátce jsou popsány postupy posuzování jakosti vín, jejich vůně, chuti a celkovému výrazu.

Na úvod navazuje vlastní degustace vín z Mělnického vinařství Kraus. Pořadí vín a jejich sestava je vybírána tak, aby poskytla komplexní přehled o produkci vinařství.

Řízená degustace kvalitních vín je zajímavou součástí např. večerních programů firemních akcí či soukromých oslav.

Po dohodě je možné degustovaná vína zakoupit na místě za běžné maloobchodní ceny od výrobce.