Nejznámější produkty

Příklady nejznámějších produktů

Cuvée Enotrion jedinečné cuvée tří burgundských odrůd, burgundské odrůdy se pro Mělnicko a pro mělnická vína staly fenoménem kvality vína od doby, kdy císař Karel IV. šťastně zvolil vhodné francouzské odrůdy révy vinné pro Čechy i pro Mělnicko.
Enotrion má vůni a chuť jemného Chardonnay obohacenou vláčností vín Pinot gris a přitom mu nechybí královský výraz vznešenosti jaký může docílit jen Pinot blanc, který uzavírá délku požitku zralou kyselinou a ta vínu nedovolí zanechat ani stopu fádnosti.

Labín je tradiční označení klaretu, tento výraz byl používán pro klarety vyrobené v Polabí a zejména na Mělnicku. Labín vzniká lisováním celých modrých hroznů odrůd Pinot Noir a Modrý Portugal, vylisovaná šťáva je jen jemně narůžovělá, klaret je tedy bílé víno z modrých hroznů. Zachovává si svěžest typickou pro bílá vína a mohutnou chuť červených vín.

Reference

Mělnické vinařství Kraus se pravidelně účastní mnoha soutěží a výstav. Tradiční je již účast na soutěžní přehlídce Král vín České republiky (www.vinnysklep.cz).
Jsme také členy občanského sdružení Mělnický košt, které od roku 2007 spojuje mělnické vinaře a pořádá Mělnický košt a Vinnou noc, tyto dvě ochutnávky představují skvělá mělnická vína a gastronomii (www.melnickykost.cz).